Amazonki w Jastarni na Helu

W dniach od 16 do 30 maja 2015 roku grupa koleżanek z Warszawskiego Stowarzyszenia Amazonek przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w Jastarni na Helu w Ośrodku „Posejdon” Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej. Mieszkałyśmy w pięknie położonym nad Zatoką Pucką ośrodku. Większość z nas mogła podziwiać z okna wspaniały widok na Zatokę, który zwłaszcza wieczorem był niezwykle romantyczny. Pokoje były miłe i wygodne.

Dzień zaczynałyśmy dzielnie o siódmej rano gimnastyką poranną lub spacerem po pięknym molo, nie zważając na chłód.

Każda z koleżanek miała, przepisane przez lekarza,  dwa zabiegi terapeutyczne: masaże, ćwiczenia indywidualne, krioterapię lub hydromasaże. Zabiegi były wykonywane przez sympatycznych, profesjonalnych fizjoterapeutów w dobrych warunkach.

Kierownik grup „INWEX-u” Pan Stanisław, dbał o naszą rozrywkę i wiedzę geograficzną i historyczną o Ziemi Puckiej. Pan Stanisław dzielił się z nami swoimi dużymi wiadomościami na temat Regionu, prowadząc bardzo ciekawe wycieczki autokarowe i piesze. Zobaczyłyśmy Jastarnię i Juratę, odwiedziłyśmy Sanktuarium w Swarzewie, klasztor w Żarnowcu, Zamek w Krokowej, Maszopercie i Fokarium w miejscowości Hel, płynęłyśmy statkiem po Zatoce.

DSC01308   DSC01311

DSC01359   DSC01310

Brałyśmy też czynny udział w wieczorkach tanecznych na początku i na końcu turnusu. Przygrywał do tańca i śpiewał artysta, doskonale wyczuwający nasze upodobania muzyczne. Niektóre koleżanki dawały z siebie wszystko na parkiecie. Było też ognisko z pieczeniem kiełbasek, a czas umilała kapela kaszubska.

DSC01338   DSC01342

DSC01370   DSC01402

W kościele w Juracie odprawiono Mszę Świętą w intencji naszych Amazonek, na zakończenie zaśpiewałyśmy pięknie, z pomocą koleżanki z Łodzi, nasz hymn „Nie ma rzeczy niemożliwych”.

DSC01396   DSC01394

Pogoda była słoneczna, choć wiało i była niska temperatura. Jednak spacery po plaży dawały wiele przyjemności i przyczyniły się do poprawy zdrowia i urody. Dla każdej z nas turnus rehabilitacyjny był nie tylko okazją do zadbania o zdrowie, ale też radością przebywania w cudownym krajobrazie Półwyspu Helskiego w towarzystwie koleżanek z podobnymi problemami, możliwością długich rozmów, żartów i śmiechów, na które na co dzień nie zawsze mamy czas.

DSC01449   DSC01452

DSC01443   DSC01446

Jako bielańskie Amazonki propagowałyśmy dumnie naszą dzielnicę Bielany, nosząc koszulki, które otrzymałyśmy od Wiceburmistrza Grzegorza Pietruczuka. Bardzo dziękujemy Panie Burmistrzu.

DSC01360