W dniach 6-7 październik 2023 członkienie naszego stowarzyszenia wzięły udział w XXVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi.

Dzięki uprzejmości Burmistrza Dzielnicy Bielany wyjazd połączony był ze zwiedzaniem okolic Częstochowy. 6 października 2023 pojechałyśmy do Olsztyna k.Częstochowy. Zwiedzałyśmy ruiny XIII-wiecznego zamku znajdujące się na wzniesieniu, z którego można było, dzięki słonecznej pogodzie, podziwiać piękną okoliczną panoramę. Widać stąd nawet było klasztor na Jasnej Górze, do którego wybierałyśmy się następnego dnia. W Olsztynie odwiedziłyśmy również pracownię, a raczej swoistą artystyczną ‘zagrodę’ z mnóstwem drewnianych rzeźb autorstwa miejscowego artysty rzeźbiarza Jana Wiewióra. Artysta specjalizuje się w rzeźbie aniołów choć nie tylko. To jego autorstwa 7-metrowej wysokości Anioł wita wszystkich odwiedzających Olsztyn. Pan Jan Wiewiór jest autorem przepięknej ruchomej szopki z ponad 350 ruchomymi figurkami. Artysta jest również świetnym gawędziarzem bardzo ciekawie opowiada historię obrony Olsztyna i tragedię Kaspera Karlińskiego, który dla obrony kraju przed austriackim najeźdźcą zabija własnego syna  („Pierwej byłem Polakiem aniżeli ojcem”), użytego jako żywa tarcza przez Austriaków. Po noclegu w gościnnym Folwarku Zrębice następnego dnia pojechałyśmy na Jasną Górę gdzie wspólnie z amazonkami z całej Polski ale również i z zagranicy wzięłyśmy udział w uroczystej mszy świętej, której przewodniczył bp Antoni Długosz. Tegorocznej pielgrzymce przyświecało motto: „Jestem to dla Ciebie, Maryjo”.

„Pamiętajmy, że to nie tylko kobiety chorują, ale choruje cała rodzina, choruje społeczeństwo. Ważna jest zarówno profilaktyka, ale także i psychika oraz własna duchowość. Swoim przykładem pokazujemy, że nie tylko można pokonać raka, ale że życie po zabiegu może być wartościowe i inspirujące dla innych” – powiedziała podczas mszy prezes częstochowskich amazonek, Elżbieta Markowska.

I my właśnie, dzięki hojności Burmistrza Dzielnicy Bielany bierzemy udział w wielu ciekawych inicjatywach, które tak jak ten wyjazd dał nam wiele pozytywnej energii i ciekawych wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *