Częstochowa i okolice

1 dzień: wyjazd z Warszawy wg ustaleń, Przejazd do miejscowości Mirów. Tutejszy zamek powstał na czubku wzgórza, na potężnej wapiennej skale, do kształtu której dopasowany został zewnętrzny zarys kamiennej budowli, a wieżę umieszczono w najwyższym punkcie. Ta nietypowa konstrukcja sprawiła, że zachowane ruiny dawnej warowni uznawane są za jedne z najbardziej malowniczych w Polsce.

 Kilkunastominutowy spacer dzieli nas od kolejnej średniowiecznej warowni w Bobolicach. W XIV w. włączony w system jurajskich zamków, kilkadziesiąt lat później utracił znaczenie obronne i stał się prywatną własnością rodów szlacheckich. Jak większość zamków na Jurze został zniszczony podczas wojen szwedzkich, zaledwie kilka lat temu doczekał się odbudowy. Przejazd do obiektu hotelarskiego, zakwaterowanie, nocleg. 

2 dzień: po śniadaniu i wykwaterowaniu czas do indywidualne dyspozycji w Częstochowie. W drodze powrotnej proponujemy spacer w Rezerwacie Sokole Góry.  Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych. 

Kwotę 80,00 zł należy wpłacić w siedzibie Warszawskiego Stowarzyszenia do dnia 30 sierpnia 2019 r.

Kol. Ela Miścichowska  tel.739 210 753

Terminy i ceny: 
04-05.10.201980 zł

Cena zawiera:     przejazd autokarem – standard turystyczny (dostosowany do wielkości grupy), 1 nocleg: 

obiekt hotelarski na trasie wycieczki (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), wyżywienie: śniadanie, 

ubezpieczenie NNW, podatek VAT-marża.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:

– Zamek Mirów: 7 zł/os 

– Zamek Bobolice, bilet wstępu na błonia zamku: 7 zł/os, wnętrze zamku: 15 zł/os